7 tipů na rodinné výlety na Moravě

Článek s tipy na výlety po Čechách nemůže zůstat osamocen, a pochopitelně pro vás máme i variantu moravskou. Prázdniny, ale i babí léto je přece období pro výlety jako stvořené.

 

Opět jsme rozdělili naše osobně prověřené tipy do čtyř okruhů, aby se vám lépe vybíralo. Tipy z obou článků pak najdete přehledně v naší mapě Výletů Timtoma Hafa.

 

Cesta z města:

Morava, to je především krásná příroda a úžasné scenérie. Ať už se vydáte na vinařský jih nebo industriální sever, vždycky bude na co koukat.

 

29

1/ Až vás v létě dostihne horko k nevydržení, vydejte se do Mladečské jeskyně. Stálá celoroční teplota 7–9 °C vás jistě ochladí, minimálně po celou dobu 40minutové prohlídky.

 

30

2/ A když už chladit, tak nejen vzduchem, ale i vodou. V zatopeném lomu na Janičově vrchu se ukrývá unikátní vápencový lom s čistou vodou, vhodnou ke koupání. Před návštěvou si určitě na webu zkontrolujte podmínky vstupu a obsazenost návštěvníky, jejichž počet může být v některé dny regulován. 

 

26

3/ Sonnentor je místo pro vaše smysly, zejména čich a chuť. Bylinkový ráj ve vinařské obci Čejkovice skrývá nejen areál plný vůní, ale také spoustu zážitků, které budou bavit děti i vás. Vyzkoušet můžete bylinkové nápoje od limonád po čaje, zahrát si interaktivní (offline!) hru s pokladem nebo posedět v kavárně s výhledem do kraje. 

 

Zpátky v čase:

Ukažte dětem něco z naší historie a vzbuďte jejich zájem o dějiny. 

 

31

4/ Historie severu Moravy je spjatá s hornictvím. Ostrava umí ze svého industriálního dědictví vytěžit dost i po kulturní stránce. V areálu bývalého dolu se každoročně odehrává festival Colours of Ostrava a další kulturní akce. Jak vypadala těžba uhlí před sto lety uvidíte například v dole Michal, který je národní kulturní technickou památkou.

 

33

5/ Výlet do dávnější historie nabízí Archeoskanzen Modrá, nedaleko Velehradu. Vezměte děti vyzkoušet si, jakým způsobem žili a pracovali naši předci v časech Velké Moravy.

 

Na kole nebo lodí:

21

6/ Baťův plavební kanál je chloubou zlínského a jihomoravského kraje. 52 kilometrů dlouhý kanál nechal Tomáš Baťa vybudovat z ryze praktických důvodů pro potřeby svého podnikání. Dnes však kanál slouží především k rekreaci a sportovnímu vyžití. Můžete si tu pronajmout loď různých velikostí na libovolný počet hodin, nebo i dnů. Pokud nechcete loď sami kormidlovat, je tu i možnost plavby na výletní lodi. Ale hlavně – podél kanálu vede krásná a bezpečná cyklostezka a v okolí kanálu najdete i několik půjčoven kol. 

 

Výprava za zvířátky:

23

7/ Stejně jako v Čechách i na Moravě je několik krásných zoologických zahrad. Zoologická zahrada v Hodoníně není tak známá ani velká, jako třeba ta ve Zlíně nebo v Olomouci, my jsme si ji ale v posledních letech dost oblíbili. Celá zoo je umístěna v příjemném parku a návštěvníky tak čeká procházka ve stínu. Hodonínská zoo byla mezi objekty poničenými tornádem v červnu roku 2021 a návštěvou tak přispíváte i na její obnovu.  

 

Milí dobrodruzi, máte také nějaké zajímavé a „neprovařené“ tipy na výlety v Čechách nebo na Moravě? Budeme moc rádi, když se o ně podělíte na našich sociálních sítích – Facebook a Instagram.

 

Přejeme krásné výléto!

 

Tereza

Zpět do obchodu